Vyplatí se pojištění čelního skla? Rozhodně ano

Pokud nepatříte k tzv. svátečním jezdcům, kteří jedou 2x do měsíce na nákup do supermarketu, ale svůj vůz využíváte aktivně např. k podnikání či k služebním účelům, pak se vám pojištění čelního skla k vašemu standardnímu pojištění odpovědnosti z provozu vozidla rozhodně vyplatí.

Pokud se vám stane ta smůla, že odražení kamínek, ať již od předjíždějícího auta či od krajnice vozovky, poškodí vaše čelní sklo a nemáte jej pojištěné, pak máte prakticky pouze 2 možnosti. Buď se vám podaří zastavit předjíždějící vůz a přesvědčit řidiče, že vám způsobil škodu anebo si jej na vlastní náklady nechat vyměnit. Ovšem ruku na srdce – pravděpodobnost, že vám předjíždějící řidič odsouhlasí vinu, je dosti mizivá. Důvodů je totiž hned několik – za prvé by sám musel na pojišťovně nahlásit škodu a za druhé přijde o značnou část bonusu a tím i finanční výhody, které jsou v případě povinného ručení značně vysoké.

S pojištěním čelního skla vám odpadnou starosti

Oproti tomu, pokud máte sjednané pojištění čelního skla u některé z tuzemských pojišťoven, odpadnou vám značné starosti. V tomto případě vám totiž pojišťovna uhradí náklady spojené s jeho výměnou a to v plné výši.

Celá výměna skla nebo Glass Repair technologie?

Výměnu čelního skla byste rozhodně neměli dlouho odkládat, neboť hrozí nejen jeho další popraskání, ale i v případě zastavení policií značná pokuta (od 500,- Kč – 10.000,- Kč) a možná ztráta až 5ti bodů.

Ovšem celá výměna skla není ve všech případech nutností. Pokud se jedná o poškození od kamínků do průměru 2,5 cm (jinak je možno opravit i prasklinu a to až do 30 cm), je možné využít novou technologii Glass Repair s níž není místo poškození téměř vidět. Jedinou podmínkou danou zákonem je, že poškození skla nesmí být ve výhledu řidiče. Cena takovéto opravy je oproti celé výměně skla skutečně příjemná, pohybuje se v rozmezí od 500,- Kč – 1.500,- Kč v závislosti na rozsahu poškození.

Přidej komentář

Your email address will not be published.

Start typing and press Enter to search